5 דברים שחשוב לדעת על הקפאת שומן

רבים מאיתנו נאבקים בשומן מיותר ועקשן, כזה שנשאר גם כשאנחנו מקפידים על תזונה נכונה ועל ביצוע פעילות גופנית משמעותית. אחד הפתרונות החדשים והאפקטיביים הוא הקפאת תאי השומן – ובעצם המתתם כך שהם יוצאו מהגוף על-ידי מערכת הלימפה. לפניכם 5 עובדות שכדאי לדעת אודות הטיפול המתקדם:

1. תאי שומן רגישים במיוחד לקור

האפקטיביות של הקפאת שומן נובעת משתי עובדות: האחת, הרגישות הגבוהה של תאי שומן לקור, והשנייה, הטמפרטורות שגורמות לתאי השומן למות לא פוגעות בתאים אחרים. כתוצאה מכך קירור האזור שאותו רוצים לחטב מוביל להעלמת השומן ובמקביל לא פוגע בתאי שריר, תאי עצב, רקמות עור, כלי דם או בלוטות לימפה.

2. טיפול לא פולשני עם זמן התאוששות קצר

טיפולי המסת שומן בקור הינם טיפולים לא פולשניים, אין צורך בהרדמה מלאה (כפי שלמשל מחייבת שאיבת שומן) ועל כן ההתאוששות בעקבותיהם מהירה למדי וכבר תוך זמן קצר ניתן לחזור לשגרה מלאה.

הטיפול בקור מתבצע באמצעות מכשיר ייעודי בעל ידית שאותה מצמידים לאזור שמתאפיין בעודף שומן (נקודתי – במקרה של עודף משקל משמעותי נדרשים פתרונות אחרים ולא הקפאת שומן). כאמור אין פגיעה בתאי עור, תאי עצב או שריר, ולכן אין צורך בהרדמה.

תופעות לוואי אפשריות הן חוסר תחושה מסוימת באזור שבו הוקפא השומן, ותיתכן גם מידה קלה של אי נוחות. בחלק מהמקרים יופיעו שטפי דם זעירים שייעלמו תוך זמן קצר. גם במהלך הטיפול המטופלים לא חשים כאב, ולאחר הסתגלות קצרה לידית שמוצמדת לאזור זה או אחר בגופם הם יכולים לנצל את הזמן לנמנום, קריאה, צפייה בטלוויזיה, משחק בסלולרי וכו'.

3. טיפול בטוח לחלוטין – בתנאי שהוא מבוצע על-ידי רופא מיומן

המסת שומן בקירור הינה טיפול בטוח לחלוטין שקיבל את כל האישורים הנדרשים – הן מה-FDA שהוא הגוף שמופקד בארה"ב על פרוצדורות רפואיות והן ממשרד הבריאות כאן בארץ. המקרים היחידים בהם לא מומלץ לעבור את הטיפול הם כשישנה רגישות גבוהה לקור, בעיה בזרימת הדם או בעיה בקרישת הדם. גם לנשים הרות ומניקות מומלץ להמתין עם ההקפאה.

במקרים אחרים, מאחר שהטמפרטורה מבוקרת, לא נגרם כל נזק למרכיבים שונים בגוף, אלא רק לתאי השומן שאותם רוצים להעלים, וכאמור החזרה לשגרה הינה מידית. יחד עם זאת, על-מנת שתוכלו להיות שקטים לגמרי ולדעת שאתם בידיים המקצועיות ביותר שיש, מומלץ בחום לעבור המסת שומן בקור אך ורק אצל כירורג פלסטי מיומן ובעל ניסיון בביצוע הליך ספציפי זה.

4. מתאים לאזורים רבים בגוף

כשמבררים לגבי הקפאת שומן מחיר הטיפול נקבע בהתאם להיקף השינוי הרצוי. ההליך מתאים לאזורים רבים בגוף ובפרט מבוצעות המסות שומן בדרך זו במותניים, בבטן, בירכיים (החיצוניות כמו גם הפנימיות) והישבן.

5. תוצאות מושלמות לאחר מפגש אחד עד שלושה

באופן טבעי כשבוחנים מספר אופציות של הקפאת שומן מחיר הטיפול הוא פרמטר מרכזי. כדאי לקחת בחשבון שכדי להגיע לתוצאות המושלמות, ישנם מקרים שבהם נדרשים שניים או שלושה מפגשים עם מרווח של כ-6 שבועות ביניהם.

כבר לאחר טיפול אחד של הקפאת שומן ניתן לראות שינוי משמעותי לטובה. מומלץ להקפיד על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית הולמת כדי לשמר את ההישגים של הטיפול.

סגירת תפריט