הצרת היקפים בקור ללא ניתוח

coolsculpting היא שיטת הצרת היקפים בלי ניתוח. הפירוש המילולי של שם הטכניקה החדשנית הוא פיסול באמצעות קור והמהות שלה היא הקפאת שומן – וזאת לאחר ששני חוקרים אמריקאים גילו שתאי השומן רגישים במיוחד לקור, ובהתאם חשיפה של אזור מסוים בגוף לטמפרטורה נמוכה יחסית פוגעת בתאי השומן מבלי להזיק לתאים מסוגים אחרים.

למי מתאימה שיטת הצרת היקפים זו?

ה-coolsculpting מתאים לכל שמי שרוצה גוף חטוב יותר בלי לעבור ניתוח. בפרט אידיאלי הטיפול להעלמת מצבורי שומן נקודתיים מאזורים ספציפיים בגוף – מהבטן העליונה, מהבטן התחתונה, מהירכיים הפנימיות, מהירכיים החיצוניות, מהמותניים, מהגב התחתון, מהזרוע, מהברכיים, מהשכמות ועוד.

כמה זמן נמשך הטיפול בקור וכמה מפגשים נדרשים כדי לחטב את הגוף?

טיפול פיסול בקור, או הקפאת שומן אם תרצו, נמשך כשעה. הרופא המטפל מצמיד את המכשיר לאזור שרוצים להצר בו את ההיקפים, והטמפרטורה הנמוכה ממיסה את תאי השומן. כאמור הטמפרטורה שנוצרת באזור המטופל משפיעה אך ורק על תאי השומן, ולא משפיעה על תאי שריר, רקמות עור, תאי דם או תאי עצב. בהתאם לא נגרם כאב ולאחר מספר דקות של הסתגלות המטופלים חשים בנוח ויכולים לנצל את הזמן לקריאה, צפייה בטלוויזיה, משחק בסמארטפון או נמנום קל. במרבית המקרים די במפגש אחד כדי להגיע לתוצאות הרצויות. במידת הצורך ניתן לאחר כ-3 חודשים לעבור טיפול נוסף ולהשלים את המראה המבוקש.

הקפאת שומן תופעות לוואי -Coolsculpting

אחד המאפיינים הבולטים של Coolsculpting הוא האפשרות לחזור לשגרה מלאה מיד בתום הטיפול. תופעות לוואי אפשריות הן כאב קל וחוסר תחושה באזור (כלומר תחושה כי העור רדום) והן נעלמות מעצמן תוך מספר ימים. באופן טבעי זהו יתרון משמעותי ביחס לטיפולים אחרים של הצרת היקפים ובפרט ניתוח שאיבת שומן שמחייב החלמה בת כשבוע עד שבועיים, וכרוך בתופעות לוואי משמעותיות יותר וניכרות לעין.

מתי רואים תוצאות וכמה זמן הן מחזיקות מעמד?

הטיפול בקור גורם למוות מבוקר של תאי השומן המיותרים אולם הם לא מוצאים מהגוף במהלך הטיפול אלא מסולקים ממנו בהדרגה על-ידי מערכת הלימפה. בהתאם חולפים כשבועיים-שלושה לפני שהתוצאות מתחילות לבוא ידי ביטוי, וכחודשיים עד שלושה עד שמושג מלוא השיפור במראה האזור המטופל. מבחינה זו יש דמיון בין המסת שומן קור לבין שאיבת שומן בניתוח, שכן גם בחירה באופציה הכירורגית המורכבת מחייבת סבלנות – רק לאחר שהנפיחות מתפוגגת, באות התוצאות של השאיבה לידי ביטוי מלא.

קראו עוד כאן

סגירת תפריט